ЩО ДОРОЖЧЕ: ПСИХОТЕРАПІЯ ЧИ ПСИХОТРОПНІ ЛІКИ?

Ольга Муха
15.05.2021

Мені часом доводиться чути запитання, особливо від лікарів: «Чи є у людей є кошти на роботу з психологом?». Іноді я відчуваю відверте здивування і неможливість зрозуміти мотиви тих, хто наважується шукати інші шляхи вирішення труднощів, окрім звичного — отримання рецепту для придбання психотропних ліків.

В моєму досвіді і досвіді моїх колег психологів є чимало випадків запиту на роботу, пов’язану з бажанням навчитися повноцінно жити без прийому психотропних ліків. Хтось мріє стати мамою, а комусь важливо навчитися регулювати свої емоції самостійно.

В деяких випадках складається враження, що людині просто заткнули рота ліками, підібраними за десять — п’ятнадцять хвилин консультації. Звісно, психотропні ліки можуть бути необхідними, але це не стосується абсолютно всіх звернень, пов’язаних з психічним здоров’ям! Давайте критично поглянемо на дану проблему, і чесно зізнаємося хоча б собі, що частіше призначаємо ліки, коли почуваємось безсилими щодо певного випадку і стратегії лікування.

Ймовірно хорошим виправданням буде те, що люди приходять за ліками, то чому б їх не дати? З іншого боку, настав час змінювати стереотипне мислення. Реалії сьогодення вимагають прогресивних і швидких змін, без яких ми опинимось за межами, бо нам просто перестануть довіряти!

Чим більше ми відчуваємо себе «на Олімпі», чим більше ми «Всемогутні», тим менше критики до своїх обмежень. І тоді дуже важко зізнатися: «Я не можу допомогти фахово в даному випадку». Тому питання вартості психотропних ліків поринає в туман, бо до них можна доторкнутися і відчути ефект досить швидко. А щоб доторкнутися до себе Справжнього, потрібні психотерапевти і психологи, якщо самостійно це не під силу. Але тут потрібна сміливість, а не зручнічть і стереотипність!..

Читайте також

PTSD blog cover, man looking to the nightsky

Що важливо знати про ПТСР?

Важливо розуміти картину і наслідки посттравматичного розладу наявність якого може негативно вплинути на якість життя людини.

Blog author photo
Ольга Муха

06.05.2023

Quarantine blog photo

Як говорити з дітьми про війну?

Ми живемо в умовах війни вже півроку І дуже важливо правильно розповідати про війну дітям

Blog author photo
Ольга Муха

23.08,2022

Quarantine blog photo

Карантин: шкода і користь

Карантин суттєво вплинув на звичний спосіб життя більшості з нас. «Чи буде продовжено карантин?

Blog author photo
Ольга Муха

10.04.2021